tuja
tuja
Porady

Podlewanie iglaków


Wydawać by się mogło, że kwestia podlewania iglaków jest dość banalna i każdy powinien sobie z tą czynnością poradzić. Jak wynika jednak z rozmowy z naszymi klientami, błędy w podlewaniu zdarzają się dość często i są przyczyną wielu szkód.

Najczęstszym błędem jest podlewanie iglaków z góry, poprzez zraszanie, podczas dużych temperatur. O ile podlewanie trawnika w ten sposób nie powoduje praktycznie żadnych szkód, to dla iglaków może być niebezpieczne. Po pierwsze krople wody na igłach działają jak lupa, powodując poparzenia, które z kolei są przyczyną dalszych uszkodzeń, w wyniku czego poparzone gałązki brązowieją, a nawet w całości usychają. Po drugie ciepło i wilgoć to idealne warunki dla rozwoju chorób grzybowych, które również powodują uszkodzenia.

Jak zatem prawidłowo podlewać iglaki? Zawsze „do korzenia”, a dodatkowo, w lato, jedynie w chłodniejszych porach dnia (np. rano lub wieczorem). Idealna ilość wody jest wtedy gdy gdy czujemy wilgoć w glebie ale nie widzimy wody po ściśnięciu gleby w dłoni.
iglaki krzewy ozdodne krzewy ozdodne krzewy ozdodne krzewy ozdodne krzewy ozdodne krzewy ozdodne krzewy ozdodne krzewy ozdodne